aplikace konopné masti

Víte, jak správně aplikovat konopnou mast?

Čas aplikace konopné masti se může jevit jako méně důležitý faktor, ovšem pokud jste sportovec, který hledá rychlou regeneraci nebo vás bolí záda, kolena či loket, vypozorujete rozdílné účinky během ranního a večerního namazání. Objasníme vám proč tomu tak je a jak toho využít. Pokud vás trápí akné, ekzémy či lupenka doporučujeme vám ranní a večerní aplikaci.

Během dne

Mazání se konopnou mastí během dne dává smysl pouze, pokud jí používáme na obličej. Teplota těla a aktivita nervového systému se mění vlivem okolního prostředí. Tyto faktory májí vliv na délku léčby. Dalším nepříznivým faktorem je, že by se mast nestihla celá vstřebat do pokožky a došlo by ke znehodnocení léčivých látek, například vsáknutím do oblečení. 

Taková plíseň, která miluje zapařené a neprodyšné prostředí, bude těžko mizet v horkém dni. Je to jako, když se namažete opalovacím krémem a hned skočíte do vody, výsledek je nulový. Naopak ve večerních hodinách, kdy má naše tělo nižší teplotu je ideální čas na použití konopné masti s CBD. 

Hojivé účinky: mírné

Ráno

Ranní aplikace může být také účinná, jelikož náš nervový systém teprve startuje a není tak bystrý jako během dne. Vstřebatelnost není zase tak velká oproti 8 – 12 hodinám v době spánku, přesto se velká část látek stihne vsáknout do obličeje a vy můžete zazářit.

Hojivé účinky: střední

Večer

Nejlepšího hojivého efektu dosáhneme při večerní aplikaci. Je to díky tomu, že náš nervový systém bývá ve večerních hodinách utlumen a nezasahuje do léčby v podobě elektrických impulzů. Další faktor, který hraje významnou roli při léčbě je, zdali bolavou končetinu používáme nebo ne. Naše tělo během spánku nahrazuje staré buňky novými, tento proces se nazývá regenerace. Konopí ovlivňuje délku celkového času obnovy, prostřednictvím endokanabinoidního systému. 

Hojivé účinky: velmi silné

Rada na závěr

Pro co nejrychlejší dosažení pozitivních výsledků je důležitá pravidelná aplikace konopné masti. Je dobré si z večerního mazání udělat pravidelný zvyk, stejně jako mytí zubů. Například uživatelé konopných kapek si dělají fajfky do kalendáře nebo deníčku.